top of page
Ara
  • İlker KALDI

Seçim Nasıl Kazanılır?


Yedi ay sonra ülkemizde YEREL SEÇİMLER yapılacak. Kentimizi yönetecek belediye başkanlarını, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerini, köy ve mahalle muhtarlarını seçeceğiz.

Bu görevlere aday olmayı düşünen kişilerin;

– Kalıcı ve iyi etkiler bırakacak biçimde seçmenle iletişim kurmaları, – Seçildiği görevi hakkıyla yapabileceğine dair güven uyandırmaları, – Kendilerini ve projelerini iyi anlatabilmeleri, – Herkese ulaşabilmeleri, herkese hitap edebilmeleri gerekir.

Bunun için de;

– Hitabet, – Etkili bir imaj yönetimi, – Konuşma metinlerinin hazırlanması, – Kampanya tanıtımlarının oluşturulması, – Sosyal medyanın etkili kullanılması, – Kampanya planlaması ve organizasyonunun yapılması hususlarında profesyonel destek almaları gereklilik değil, zorunluluktur.

Siyasal partiler ise, hem adaylarının seçim kazanmasını sağlamak, hem de daha çok oy alarak siyasal güçlerini artırmak için seçim dönemlerinde büyük bir emek ve para harcarlar. Harcanan emeğin ve paranın tam olarak karşılığını almak için ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar profesyonel bir kampanya yönetimine ihtiyaç duymaktadır.


75 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page